Trudne pytania na temat perfum


Temat perfum to rzeka bez dna. Ich problematyka jest ogromna i potrzeba masę czasu, aby zgłębić chociaż częściową wiedzę na ich temat. Wybraliśmy kilka zagadnień, które nie są do końca oczywiste i chętnie Wam je wyjaśnimy. Jesteście ciekawi? Do dzieła 🙂 Problematyka perfum jest ogromna, a na jej temat eksperckie „nosy” mogą rozwodzić się godzinami. Niestety wiedza większości przeciętnych ludzi na temat zapachów nie zachwyca. Wciąż wiele osób nie wie np. jak odpowiednio aplikować perfumy, aby ich zapach był intensywniejszy, czy nie potrafi odróżnić wody toaletowej od wody perfumowanej lub kolońskiej. Tych niewiadomych jest znacznie więcej, dlatego przedstawiamy Państwu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące perfum.

 

    1.Czy perfumy mogą uczulać?

Może ta odpowiedź nie każdego zachwyci, ale niestety tak. To, co najczęściej wywołuje reakcję alergiczną powinno być unikane przez alergików. Tutaj powinni oni odpuścić mocne nuty owocowe i kwiatowe, w zamian za to sięgnąć po lekkie, delikatniejsze zapachy. Jeżeli po aplikacji perfum zauważysz na swoim ciele wysypkę, warto udać się do lekarza i sprawdzić, który składnik ją wywołuje.

 

  1. Czy dzieci mogą używać perfum?

Mogą, jednak muszą być to wody toaletowe dedykowane specjalnie dla nich. Nie mogą mieć mocnych zapachów. Ponadto muszą być odpowiednie dla wrażliwej skóry, a ich składniki nie mogą drażnić skóry.

 

  1. Co oznaczają poniższe symbole, które znajdują się na opakowaniach? – 

    OZ. – fluid ounce – jest to ogólnoświatowe oznaczenie miary objętości. Podawane jest w uncjach.

  • 1 fl. oz. to 30 ml,
  • 1,7 fl.oz. to 50 ml,
  • 2,5 fl.oz. to 75 ml,
  • 3,4 fl.oz. to 100 ml.

E/F – Eau Fraiche – symbol wody odświeżającej,

EDC – Eau de Cologne – symbol wody kolońskiej,

ASH (A/S) – After Shave – symbol wody po goleniu,

EDT – Eau de Toilette – symbol wody toaletowej,

EDP – Eau de Parfum – symbol wody perfumowanej.

 

  1. Czy okolice intymne można perfumować?

Odpowiedź jest prosta – nie. Miejsca intymne są szczególnie wrażliwe i narażone na podrażnienia. Aplikowanie perfum w ich okolicach może nie tylko podrażnić, ale nawet doprowadzić do infekcji. W związku z tym ginekolodzy ostrzegają przed używaniem perfumowanych wkładek higienicznych.

 

  1. Gdzie najlepiej aplikować perfumy?

Miejscami, w których najlepiej trzyma się zapach i które najlepiej go uwydatniają są te, w których nasze tętno jest najlepiej wyczuwalne. Aplikować perfumy należy więc:

  • po wewnętrznej stronie nadgarstków,
  • za uszami,
  • po boku szyi,
  • między piersiami,
  • po wewnętrznej stronie kostek.

Pamiętaj, że perfumowanie zawsze powinno odbywać się na nagie ciało.

 

  1. Dlaczego ten sam zapach pachnie inaczej na kimś innym?

Skóra każdego z nas inaczej pachnie. Naturalny zapach zależy od naszego pH, sposobu odżywiania oraz hormonów. Jeżeli więc zachwycił Cię zapach koleżanki lub kolegi z pracy, przed jego zakupem sprawdź, czy na zaaplikowany na Twoim ciele również będzie Ci się podobał.

 

  1. Co to jest piżmo?

Jest ono składnikiem wielu kompozycji zapachowych, a tak naprawdę nie każdy wie, skąd pochodzi. To nic innego jak wydzielina z okołoodbytniczych gruczołów piżmowca. To ssak, który wygląda jak sarna. Jako składnik perfum stosuje się go w celu utrwalenia zapachów oraz dodania ciepła i zmysłowości.

 

  1. Czy perfumy mogą farbować ubrania?

Tak jak napisaliśmy wyżej, perfumy najlepiej aplikować na skórze. Jest to spowodowane tym, że każda kompozycja zawiera w sobie wiele związków chemicznych i olejków eterycznych, które niestety mogą spowodować odbarwienia na ubraniach.

 

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na powyższe pytania poszerzyły Twoją wiedzę o perfumowym świecie oraz zaspokoiły Twoją ciekawość 🙂