Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

Mają dokładnie tę samą nazwę, opakowanie, prawie identyczne  flakoniki, etykiety i zapach. Wracasz do domu po zakupie wymarzonych perfum po czym okazuje się, że nie utrzymują się długo na ciele, a sam zapach różni się od tego jaki testowałaś w perfumerii. Prawdopodobnie kupiłaś podróbkę.

Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

Fałszerze perfum stali się mistrzami w swoim fachu. Podrabianie jest ogromnym problem na całym świecie. Szacuje się, że do 10% perfum i kosmetyków na rynku są podróbki!

Wszystko za sprawą  rozwoju  technologii. Za pomocą nowoczesnych technik druku i przetwarzania obrazu cyfrowego fałszerze są w stanie wyprodukować prawie identyczne repliki wszystkich wiodących marek perfum na rynku. W efekcie  tylko wyedukowany i bardzo uważny klient jest w stanie  poznać się na oszustwie. Większość z nas tego nie potrafi. Dlatego często padamy ofiarami oszustów.

Poniżej materiał telewizyjny o podrabianych perfumach:

 

Jak zatem uniknąć zakupu podrobionych perfum?

  1. Pierwsza i zasadnicza zasada jaką należy się kierować przy zakupie perfum, to: kupujemy perfumy tylko i wyłącznie u pewnych  dostawców. W markowych i sprawdzonych perfumeriach tych stacjonarnych jak i internetowych. Oryginalnych perfum nie znajdziesz  na straganie w dzień targowy…
  2. Druga zasada to cena. Jeżeli coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe to… prawdopodobnie  nie jest.  Cena zawsze powinna być dla was papierkiem lakmusowym, lampką kontrolna,  na której  wyświetla się czerwone światełko z napisem „nie kupuj tego” . Nie ma czegoś takiego jak tanie, oryginalne perfumy.

Co powinno zwrócić naszą uwagę?

1. Opakowanie perfum

Wygląda na wykonane z niskiej jakości tektury, nadrukowane litery łatwo się ścierają, litery nie są tłoczone, występują literówki w tekście. Na opakowaniu brakuje numerów seryjnych, symboli znaków towarowych

82472691

Paco Rabanne 1 Million. Źródło: www.basenotes.net

2. Flakonik perfum  

Nieprecyzyjnie wykonany.  Można dostrzec niespójności w szklanej powierzchni lub wnętrza konturu / kształtu szkła flakonika.

  • Atomizer: wykonany z tanich materiałów, nie jest dobrze dopasowany i zamontowany  do flakonika lub  nie działa prawidłowo
  • Dno butelki perfum: Krzywo przyklejona etykieta,  brak tekstu, informacji, naklejka jest przyklejona w złym miejscu lub w ogóle jej nie ma
  • Etykiety:  Źle wydrukowane, łatwo ścieralne, litery nie są tłoczone, są  nieodpowiednio dobrane kolory np. jest: czarny zamiast złota

Prawdziwe vs oryginalne

3. Zapach

To najważniejszy wyznacznik tego, czy perfumy są prawdziwe czy nie.

  • Kompozycja: Oryginalne perfumy przez cały czas utrzymują swój zapach i rozwijają na skórze wszystkie nuty zapachowe.  Przy podróbkach sprawa wygląda inaczej. Zapach może być zbliżony do oryginalnego,  ale potem (od kilku minut do nawet godziny)przeradza się w  nieprzyjemny a czasami mdły.
  • Trwałość: Podrobione perfumy krócej utrzymują się na ciele.  Po rozpyleniu na skórze, zapach zanika nawet po 20 minutach (w przypadku EDT).

Nie ma 100% recepty na oszustów. Z tego powodu  ważne jest, żebyście znali podstawowe zasady, które pozwolą Wam wykryć podróbkę perfum i uniknąć straty pieniędzy.

Sklep Odlewkiperfum.pl handluje tylko i wyłącznie oryginalnym i markowymi perfumami. Bierzemy udział w akcji Stop Imitacjom.